Chefs Culinar to spółka o niemieckich korzeniach, posiadająca obecnie w Europie 18 oddziałów. W Polsce ma 8 regionalnych oddziałów i 3 punkty przeładunkowe.

Firma zajmuje się zaopatrzeniem dla branży gastronomicznej. Prowadzi także sklep internetowy Webshop Chefs Culinar.

Więcej na temat sklepu internetowego:

Webshop Chefs Culinar i produkty jakościowo dobre. Brak dokładnego składu produktów – kilka przykładów

W ofercie e-sklepu jest wiele produktów spożywczych, które nie mają jednak podanego dokładnego składu. Jak przekazała nam spółka, skład produktów widoczny jest tylko dla przedsiębiorców, którzy wpierw podpisali umowę z Chefs Culinar.

Informacja o składzie danego produktu to w dzisiejszych czasach informacja podstawowa. Bowiem ilość dodatków oraz konserwantów stosowanych w żywności przybrała katastrofalny rozmiar.

Dlaczego tej informacji nie ma dostępnej na stronie Webshop Chefs Culinar?

____________________________________

Pytania do Chefs Culinar:

– Dlaczego dokładny skład oferowanych do sprzedaży produktów dla restauratorów nie jest widoczny dla wszystkich?

– Co przemawia za takim rozwiązaniem?

W regulaminie „Ogólne Warunki Handlowe w Chefs Culinar Sp. z o.o. dla przedsiębiorców” są takie dwa zapisy:

  1.  Klient zobowiązuje się do zachowania w tajemnicy wszelkich informacji handlowych, finansowych, prawnych, technicznych i technologicznych uzyskanych przy współpracy z Chefs Culinar, mogących stanowić tajemnice przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 11 ust. 4 ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji.
  2. Jakiekolwiek informacje poufne, przez które rozumie się informacje techniczne, handlowe, finansowe, kosztowe przekazane w związku z realizacją  współpracy nie mogą być przekazywane osobom/podmiotom trzecim, publikowane ani ujawniane w jakikolwiek inny sposób w okresie trwania współpracy oraz w okresie 10 lat po jej ustaniu.

– Czy informacja o składzie nabytego przez restauratora produktu spożywczego jest objęta tą tajemnicą?

Pola Neis

M. Branicka

foto: Pixabay

__________________________

Aktualizacja: 17 października

Chefs Culinar sp. z o.o., działając w trybie art. 32 ust. 1 pkt 1 – przedstawia sprostowanie do artykułu.

Przywołane w artykule postanowienie z Ogólnych Warunków Handlowych w Chefs Culinar Sp. z o.o. dla przedsiębiorców przewiduje ochronę tych informacji, które i tak na mocy prawa stanowią już tajemnicę przedsiębiorstwa, chronioną ustawą o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji. Jednocześnie wyjaśniamy, że dokładny skład oferowanych do sprzedaży produktów dla restauratorów nie stanowi przykładu informacji objętych tajemnicą przedsiębiorstwa. Informacje te są dostępne zarówno na każde żądanie zainteresowanego – w tym na żądanie redakcji, jak i możliwe są do samodzielnej weryfikacji na stronie https://webshop.chefsculinar.pl/pl-pl przez podmioty, które dokonały w sklepie rejestracji.

__________

Komentarz zamieścimy jutro.

___________________________

Aktualizacja: 18 października

Komentarz

Zgodnie z prawem prasowym, na wniosek zainteresowanej osoby fizycznej, osoby prawnej lub jednostki organizacyjnej niebędącej osobą prawną, redaktor naczelny właściwego dziennika lub czasopisma jest obowiązany opublikować bezpłatnie rzeczowe i odnoszące się do faktów sprostowanie nieścisłej lub nieprawdziwej wiadomości zawartej w materiale prasowym.

W przesłanym stanowisku, nie ma żadnego sprostowania „nieścisłej lub nieprawdziwej wiadomości zawartej w materiale prasowym”.

Potraktowaliśmy to jako głos w sprawie wyjaśnienia, czy skład oferowanych do sprzedaży produktów dla restauratorów stanowi przykład informacji objętych tajemnicą przedsiębiorstwa. Wiemy już, że nie stanowi.

Nadal nie otrzymaliśmy rzeczowej odpowiedzi na pytania:

– Dlaczego dokładny skład oferowanych do sprzedaży produktów dla restauratorów nie jest widoczny dla wszystkich?

– Co przemawia za takim rozwiązaniem?

Bo to jest przedziwna sprawa. Tym bardziej że otrzymaliśmy od Państwa (mail z 9 października), jak wyglądają „poglądowo informacje widoczne dla niezalogowanych i zalogowanych użytkowników”.

Dla zalogowanych jest podany skład.  

Ponawiamy pytania.

cdn.

——————

Artykuły powiązane:

Czy można podpisać umowę B2B nie wiedząc, co tak naprawdę się kupuje? Sprawa Webshop – Chefs Culinar

– Chefs Culinar – Biała Księga

 

Udostępnij