21 kwietnia w Warszawie odbył się organizowany w ramach Europejskiego Tygodnia Szczepień bieg rodzinny i piknik edukacyjny pod hasłem „Zaufaj Szczepieniom”.

Ze strony Ministerstwa Zdrowia:

Akcja odbyła się pod honorowym patronatem Ministerstwa Zdrowia oraz Ministerstwa Edukacji Narodowej. Główny nacisk położono na korzyści wynikające ze szczepień. Zapewnienie najmłodszym terminowego otrzymywania szczepień to nie tylko ochrona przed chorobami, którym można zapobiec, ale to także wzmocnienie kondycji zdrowotnej dzieci.

– W ostatnich latach obserwujemy niepokojący spadek szczepień. Wracają choroby, które jeszcze do niedawna występowały sporadycznie. Dezinformacja i fake newsy na temat rzekomo niepożądanych efektów ubocznych sprawiają, że musimy jeszcze więcej i głośniej mówić o korzyściach płynących ze szczepień. W końcu to jedno z największych osiągnięć medycyny. Zaufajmy szczepieniom! – mówiła podczas wydarzenia minister zdrowia Izabela Leszczyna, która zainaugurowała bieg rodzinny.

………………………………………………………..

Z drugiej strony jest coraz więcej doniesień potwierdzających fatalne skutki „eksperymentalnych” szczepień przeciw Covid-19. Jednym z takich skutków ma być drastyczne obniżenie prognozowanej długości życia osób, które przyjęły do 5. dawek tej szczepionki.

Tutaj jest link do jednego z takich doniesień medialnych:

https://polaneis.pl/zdrowie/niektore-szczepienia-drastycznie-moga-skrocic-dlugosc-zycia

Problem

Czy rzeczywiście szczepionki przeciw Covid-19 były, i są bezpieczne?

Zapytamy:

– ministra zdrowia

– organizacje pozarządowe

– lekarzy

Pytania do minister Izabeli Leszczyny:

– Proszę odnieść się do przedstawionych w materiale prasowym przykładów poważnych skutków ubocznych (powikłań) szczepionek przeciw Covid-19.

– Czy Ministerstwo Zdrowia dysponuje badaniami, które zaprzeczałyby twierdzeniu, że osoby, które przyjęły do 5. dawek tej szczepionki mogą żyć znacznie krócej niż mogłyby?

   Chodzi o osoby między 30. a 41. rokiem życia – „ich przewidywana długość życia zamiast 83. lat, skróci się do 56. lat”.   

– Proszę podać przykłady „dezinformacji i fake newsów na temat rzekomo niepożądanych efektów ubocznych” szczepionek przeciw Covid-19.

Uwaga ogólna

Naczelną zasadą prawa cywilnego jest to, że strona, która z określonego faktu wywodzi skutki prawne, ponosi ciężar jego udowodnienia. Mamy w Polsce obowiązek szczepień. By go realizować, stworzona została machina propagandowa, posługująca się określonymi sloganami i „prawdami objawionymi”. To jednak miecz obosieczny, gdyż to na tych, którzy głoszą takie tezy i nakazują obowiązkowo szczepić, spoczywa obowiązek dowiedzenia słuszności tego, co twierdzą i nakazują.

Co prawda, szczepienia przeciw Covid-19 nie były obowiązkowe, jednak rząd mocno je promował i promuje. Zapewniając przy tym, że są bezpieczne.

Pola Neis

K. Czartoryski

foto: Pixabay

—————————–

Aktualizacja: 28 kwietnia

Biuro Komunikacji Ministerstwa Zdrowia:

– Ministerstwo Zdrowia nie komentuje niepotwierdzonych danych ani treści pojawiających się w przestrzeni publicznej.

Komentarz

Z odpowiedzi na dwa pierwsze pytania można wysnuć wniosek, że ministerstwu znana jest ta kwestia, tylko dane np. o możliwym skróceniu życia są niepotwierdzone.

Ktoś więc musiał to sprawdzać i stwierdzić, że to niepotwierdzone dane oraz treści.

Pytanie dodatkowe:

– Kto stwierdził (imiennie), że przedstawione w materiale prasowym negatywne skutki szczepień przeciw Covid-19 to niepotwierdzone dane oraz treści?

cdn.

Udostępnij