21 kwietnia w Warszawie odbył się organizowany w ramach Europejskiego Tygodnia Szczepień bieg rodzinny i piknik edukacyjny pod hasłem „Zaufaj Szczepieniom”.

Ze strony Ministerstwa Zdrowia:

Akcja odbyła się pod honorowym patronatem Ministerstwa Zdrowia oraz Ministerstwa Edukacji Narodowej. Główny nacisk położono na korzyści wynikające ze szczepień. Zapewnienie najmłodszym terminowego otrzymywania szczepień to nie tylko ochrona przed chorobami, którym można zapobiec, ale to także wzmocnienie kondycji zdrowotnej dzieci.

– W ostatnich latach obserwujemy niepokojący spadek szczepień. Wracają choroby, które jeszcze do niedawna występowały sporadycznie. Dezinformacja i fake newsy na temat rzekomo niepożądanych efektów ubocznych sprawiają, że musimy jeszcze więcej i głośniej mówić o korzyściach płynących ze szczepień. W końcu to jedno z największych osiągnięć medycyny. Zaufajmy szczepieniom! – mówiła podczas wydarzenia minister zdrowia Izabela Leszczyna, która zainaugurowała bieg rodzinny.

 

W związku z tą wypowiedzią, minister Izabela Leszczyna została przez nas poproszona o podanie przykładów „dezinformacji i fake newsów na temat rzekomo niepożądanych efektów ubocznych” szczepionek przeciw Covid-19.   

Biuro Komunikacji Ministerstwa Zdrowia taką przesłało odpowiedź:

– Ministerstwo Zdrowia nie komentuje niepotwierdzonych danych ani treści pojawiających się w przestrzeni publicznej.

 

Komentarz

Wynika z tego, że zamieszczona na stronie ministerstwa wypowiedź Leszczyny to tylko niepotwierdzona treść, której nie warto nawet komentować. I niech tak będzie. Choć to trochę dziwne. 

 

Ludwika Stas

foto: Pixabay

Udostępnij