Bernard Banasiak był przez wiele lat prezesem Banku Spółdzielczego w Mszczonowie. Jest także przewodniczącym rady nadzorczej Rawsko-Mazowieckiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

Natomiast naszej redakcji jest znany z faktu, że już od ponad roku nie uzyskaliśmy odpowiedzi w sprawie teczek o sygnaturach: IPN Ld 395/1200 oraz IPN BU 266/Sk/1200, będących w zasobach Instytutu Pamięci Narodowej.  

Więcej:

– Bernard Banasiak: „Użył pan imion i nazwisk pracowników banku, od których nie uzyskał pan zgody do wykorzystania ich danych”. Reklamacja made in Bank Spółdzielczy w Mszczonowie

Na stronie spółdzielni, w zakładce Historia są między innymi podstrony: Prezesi Zarządu oraz Przewodniczący.

W pierwszej z nich są zdjęcia wszystkich prezesów, w tym obecnego, sprawującego swoją funkcję od 1996r. W drugiej, są wymienieni przewodniczący rady nadzorczej. Również jest podane, w jakich latach sprawowali swoją funkcję i zamieszczone są ich zdjęcia.

Jednak jest jedna, poważna różnica. Wykaz przewodniczących kończy się na roku 2018. Nie ma nic o tym, kto jest teraz przewodniczącym rady nadzorczej oraz nie ma zdjęcia obecnego przewodniczącego.

Jak ustaliliśmy, przewodniczącym jest Bernard Banasiak.

____________________________

Pytania do Adama Iwaszkiewicza, prezesa Rawsko-Mazowieckiej Spółdzielni Mieszkaniowej:

– Dlaczego wykaz przewodniczących rady nadzorczej kończy się na roku 2018?

– Dlaczego nie ma zamieszczonego zdjęcia Bernarda Banasiaka?

Pola Neis

Jan Wels 

foto: Pixabay

________________________________

Aktualizacja: 17 listopada

Pytania wysłaliśmy 5 listopada. Do dzisiaj nie otrzymaliśmy odpowiedzi, dlatego pytania wysłaliśmy powtórnie.   

Na stronie spółdzielni mieszkaniowej w wykazie przewodniczących rady nadzorczej, nadal nie ma informacji o Bernardzie Banasiaku.

cdn.

____________________________________

Aktualizacja: 24 listopada

Do dzisiaj nie uzyskaliśmy odpowiedzi.

    Dlatego prezes Adam Iwaszkiewicz otrzyma żądanie w trybie prawa prasowego: W przypadku odmowy udzielenia informacji, na żądanie redaktora naczelnego odmowę doręcza się zainteresowanej redakcji w formie pisemnej, w terminie trzech dni; odmowa powinna zawierać oznaczenie organu, jednostki organizacyjnej lub osoby, od której pochodzi, datę jej udzielenia, redakcję, której dotyczy, oznaczenie informacji będącej jej przedmiotem oraz powody odmowy.

cdn.

Udostępnij