Sędzia Paweł Karolczyk jest zastępcą przewodniczącej Wydziału Cywilnego oraz wiceprezesem żyrardowskiego sądu. Karolczyk współpracuje od 10 lat z Krajową Szkołą Sądownictwa i Prokuratury jako patron praktyk – i to zarówno z Ośrodkiem Aplikacji Sędziowskiej, jak i Ośrodkiem Aplikacji Prokuratorskiej.

W tym roku sprawował patronat nad jedną aplikantką XIII rocznika aplikacji sędziowskiej (5-tygodniowe praktyki, zakończone 12 kwietnia 2024 r.), jak również został wskazany jako kandydat na patrona praktyk na 2 kolejne praktyki (łącznie 6 tygodni, do 7 czerwca 2024 r.).

Więcej:

„Bezpodstawne wnioski, skargi i zażalenia”

W jednej ze spraw, w postanowieniu z 27 marca br., sędzia Karolczyk zarzucił czytelniczce, że od wielu lat nadużywa swoich praw procesowych: „składając wiele bezpodstawnych wniosków, skarg i zażaleń”.

Czytelniczka poczuła się zniesławiona, gdyż orzeczenia wydawane przez sąd mają charakter publiczny. Pismem z 21 kwietnia wniosła, aby sędzia podał konkretnie, o jakie wnioski, skargi oraz zażalenia chodzi.

Wniosła także o wyjaśnienie, na czym ta bezpodstawność konkretnie polega, w odniesieniu do konkretnego pisma procesowego. I jak ta „bezpodstawność” została ustalona, przez kogo i kiedy.

Do dzisiaj odpowiedzi nie otrzymała. Czeka cierpliwie. Ufa, że bycie patronem w Krajowej Szkole Sądownictwa i Prokuratury sprawi, że sędzia takie wyjaśnienia jej przedstawi.

 

Jan Wels

K. Czartoryski

foto: Pixabay

____________________________________

Aktualizacja: 29 października

To wydaje się być nieprawdopodobne, ale jak przekazała nam czytelniczka, do dzisiaj sędzia Karolczyk nie przedstawił jej jakichkolwiek przykładów nadużycia przez nią praw procesowych „poprzez składanie wielu bezpodstawnych wniosków, skarg i zażaleń”.

Nie podał także konkretnie, o jakie wnioski, skargi oraz zażalenia chodzi.

cdn.

______________

Przeczytaj także:

Patron Karolczyk (3). „Rzekoma błędna odmiana nazwisk komornika i wierzycieli

 

Udostępnij